نحوه بازیابی رمز اینستاگرام

از آنجایی که می توانیم اپلیکیشن هایی مثل اینستاگرام را طوری تنظیم کنیم که لاگین بمانند، عملاً فقط در زمان راه اندازی اکانت خود رمز عبور را وارد می کنیم. به همین دلیل اگر پس از مدتی نیاز باشد مجدد رمز عبور وارد کنیم، مثلاً زمانی که می خواهیم از دستگاه دیگری وارد اکانت خود شویم، رمز را فراموش کرده ایم. بهترین کار این است که پسورد را جایی یادداشت کنید، اما اگر این کار را نکرده اید هم جای نگرانی نیست، در ادامه روش هایی را توضیح خواهیم داد که به کمک آن می توانید، بازیابی رمز اینستاگرام را سریع و راحت انجام دهید.

نحوه بازیابی رمز اینستاگرام شاخص

روش اول: بازیابی رمز اینستاگرام در اندروید

1- زمانی که از اکانت خارج شده باشید باید برای ورود مجدد رمز عبور داشته باشید. حال اگر آن را فراموش کرده اید، باید در صفحه اول اپلیکیشین که از شما اطلاعات می خواهد، گزینه فراموشی رمز عبور یا «Forgot Password» را انتخاب کنید. ممکن است به جای آن عبارت «Get help signing in» وجود داشته باشد.

اگر این گزینه ها وجود نداشتند، شاید لازم باشد یک بار «Login» را بزنید تا اینستاگرام متوجه شود که شما پسورد ندارید و گزینه های بازیابی را نمایش دهد.

بازیابی رمز اینستاگرام-اندروید--مرحله اول

2- صفحه ای که به آن هدایت خواهید شد، از شما یک فیلد می خواهد که بتوانید با کمک آن صفحه خود را پیدا کنید. در اینجا باید یکی از اطلاعات نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید.

توجه داشته باشید که برای ادامه فرآیند، باید به شماره تلفن یا ایمیل خود دسترسی داشته باشید.

اگر اینستاگرام شما به فیس بوک وصل باشد، می توانید علاوه بر بازیابی رمز اینستاگرام با شماره تلفن، با استفاده از گزینه «Log In with Facebook» وارد اکانت خود شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام-اندروید-مرحله دوم

3- پس از آنکه یکی از اطلاعات خود را وارد کردید، دکمه «Next» را بزنید. با این کار یکی از موراد زیر رخ خواهد داد:

اگر آدرس ایمیل وارد کرده باشید، یک لینک تأیید به آن آدرس ارسال می شود.
اگر شماره تلفنی را وارد کرده باشید، یک لینک یا کد تأیید بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک به آن شماره ارسال می شود.
اگر نام کاربری وارد کرده اید، این گزینه به شما داده می شود تا روشی را برای دریافت کد تأیید خود انتخاب کنید. بسته به نحوه ثبت نام برای حساب خود، روش ها متفاوت است. روی Send an SMS ضربه بزنید تا آن را از طریق تلفن دریافت کنید یا Send an email را بزنید تا روند بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل ادامه پیدا کند.

بازیابی رمز اینستاگرام-اندروید-مرحله سوم

4- حال یک آپ آپ به شما نمایش داده خواهد شد، که مشخص می کند، ایمیل یا پیامک به چه آدرس یا شماره ای ارسال شده است. شما باید روی «OK» ضربه بزنید.
5- حال ایمیل یا پیامکی که برای شما ارسال شده است را باز کنید. در آن لینکی برای بازیابی رمز وجود دارد، که با عبارت «https://ig.me» آغاز می شود.

اگر چند دقیقه منتظر ماندید، اما ایمیلی دریافت نکردید، پوشه های «Spam»، «Social» و «Updates» را بررسی کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام-اندروید-مرحله چهارم

6- پس از ورود به لینک، روی «reset your password» ضربه بزنید. این کار شما را به صفحه تغییر رمز اینستاگرام هدایت خواهد کرد که در آن می توانید رمز عبور جدید را وارد کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام-اندروید-مرحله پنجم

بازیابی رمز اینستاگرام-اندروید-مرحله ششم

7- حالا باید رمز عبور خود را دو بار وارد کنید و در نهایت روی «Reset Password» کلیک کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام-اندروید-مرحله هفتم

برای بهره مندی از خدمات اینستاگرام مارکتینگ، با شماره های اعلام شده تماس بگیرید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام در آیفون

1- در مورد آیفون نیز لازم است ابتدا وارد برنامه شده و گزینه فراموشی رمز عبور یا «Forgot password» را بزنید. در مورد آیفون نیز مانند اندروید، ممکن است لازم باشد ابتدا « Log in » را بزنید.

بازیابی رمز اینستاگرام-آیفون-مرحله اول

2- پس از آنکه به صفحه بعدی هدایت شدید، در سربرگ «Username»، فیلدی مشاهده خواهید کرد که باید با یکی از اطلاعات نام کاربری، شماره تلفن یا ایمیل پر شود.

بازیابی رمز اینستاگرام-آیفون-مرحله دوم


3- سپس روی «next» ضربه بزنید. تا بتوانید لینک بازیابی رمز اینستاگرام را از طریق پیامک یا ایمیل دریافت کنید.  چنانچه نام کاربری وارد کرده باشید، می توانید هر کدام از این دو گزینه که خواستید را انتخاب کنید.
4- در صفحه بعدی، دو دکمه نمایش داده می شود که شما باید روی « Reset your password » ضربه بزنید.
5- در صورتی که ایمیل را انتخاب کرده باشید، باید آن را باز کرده و روی دکمه « Create a password » کلیک کنید. اگر ایمیل را پیدا نکردید، پوشه « Spam » را چک کنید.
6- اگر شماره تلفن وارد کرده باشید، باید پیامک های خود را بررسی کنید تا کد تأییدی که ارسال شده است را بیابید و آن را در اپلیکیشن وارد کنید. سپس روی « Next » ضربه بزنید. پس از این کار یک پیامک دیگر حاوی لینک « Create a password » دریافت خواهید کرد.
7- در هر دو صورت پیامک و ایمیل به صفحه تغییر رمز اینستاگرام هدایت خواهید شد، که از شما می خواهد رمز عبور جدیدی انتخاب کنید. کافی رمز منتخب خود را دو بار وارد کرده و در نهایت روی «reset password» کلیک کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام در وب سایت

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل یا به عبارت بهتر نسخه وب اینستاگرام نیز ممکن است. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید.

1- روند بازیابی رمز از طریق وب سایت اینستاگرام مشابه روش های قبلی است. فقط در این مورد اپلیکیشن وجود ندارد. شما باید وارد کروم، فایرفاکس یا هر موتور جستجوی دیگری که می خواهید شده و صفحه اصلی اینستاگرام را جستجو کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام-سایت-مرحله اول


2- در این صفحه محلی برای وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وجود دارد. شما باید در پایین این کادر، روی گزینه «Forget Password» کلیک کنید. در صورتی که اکانت خود را از طریق فیسبوک ساخته باشید، می توانید به کمک فیسبوک هم وارد شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام-سایت-مرحله دوم


3- حال باید ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری خود را وارد کنید و پس از کلیک روی «Send Login Link»، منتظر دریافت لینک بازیابی باشید.

بازیابی رمز اینستاگرام-سایت-مرحله سوم


4- سپس ایمیل یا پیامک را باز کرده و از طریق لینک دریافت شده، وارد صفحه تنظیم رمز عبور جدید شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام-سایت-مرحله چهارم


5- رمز را دو بار وارد کنید و در نهایت روی «Reset your password» کلیک کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام-سایت-مرحله پنجم

 

بازیابی رمز اینستاگرام-سایت-مرحله ششم

بازیابی رمز اینستاگرام بدون ایمیل و شماره تلفن

لطفاً در هنگام بازیابی رمز عبور خود به این نکته توجه داشته باشید که شماره تماس و ایمیلی که وارد می کنید، باید همان هایی باشند که هنگام ساخت اکانت وارد کرده بودید. به این ترتیب اگر چند سال از آن زمان می گذرد و شما دیگر به شماره و ایمیل قدیمی خود دسترسی ندارید، باید از روش دیگری استفاده کنید.

این روش، ارتباط با تیم پشتیبانی اینستاگرام است. در روند بازیابی وقتی اپلیکیشن شماره تماس یا ایمیل مربوط به اکانت را نشان می دهد، به غیر از گزینه «send security code»، یک عبارت « I can’t access this email or phone number» هم وجود دارد. وقتی روی آن کلیک کنید، به یک پرسشنامه هدایت خواهید شد که باید به سؤالات آن پاسخ داده و در نهایت «Request Support» را انتخاب کنید.

پس از 24 ساعت ایمیلی از اینستاگرام دریافت خواهید کرد، که از شما می خواهد اقدامتی مانند ارسال تصویری از خود انجام دهید. 24 تا 48 ساعت بعد از آن، لینک بازیابی رمز اینستاگرام برای شما ارسال خواهد شد.

این روش برای افرادی کاربرد دارد که فالوورهای زیادی دارند و کسب و کار خود را از طریق اینستاگرام مدیریت می کنند. برای افرادی که اکانت آن ها معمولی است و کار خاصی با آن انجام نمی دهند، ساخت یک اکانت جدید هم می تواند یکی از گزینه ها باشد.

مدیریت شبکه های اجتماعی کسب و کارها

کسب و کارهای انلاین اغلب می توانند از طریق فعالیت مداوم و اصولی در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، به جایگاه خوبی در بین کاربران رسند. اینستاگرام به این دلیل که فضایی برای ارائه خلاقانه محصولات و خدمات به کاران خود داده، از این نظر بسیا مورد توجه قرار گرفته است. مدیریت شبکه های اجتماعی، از آن دسته اموری است که اگر به صورت تخصصی انجام شود، می تواند به مرور تدثیر مثبت و قابل توجهی بر درآمدزایی کسب و کارها داشته باشد، شما می تونید برای بهره مندی از این خدمات، از تیم اریس کمک بگیرید.

نظرات