بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام

بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام نقش موثری در رشد پیج دارد و موجب ری اکشن مناسب مخاطبان می گردد. اینستاگرام در حال حاضر از جمله محبوبترین شبکه‌ های اجتماعی در سراسر جهان محسوب می شود. به همین دلیل بسیاری از افراد این پلتفرم را برای ارائه محصولات و خدمات خود برگزیده ‌اند.

صاحبان اکانت های تجاری همواره این دغدغه را دارند که چطور نرخ تعامل پیج خود را افزایش دهند. بهترین زمان اشتراک گذاری محتوا در اینستاگرام تاثیر غیر قابل انکاری در واکنش مخاطبان و اعتبار بخشیدن به صفحه دارد. در ادامه با بخش اینستاگرام مارکتینگ اریس همراه شوید، تا اطلاعات لازم را در مورد زمان پست گذاری به دست آورید.

 

بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام

 

دلیل اهمیت بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام

یکی از معیارهای الگوریتم های اینستاگرام برای این که بفهمند پست منتشر شده در پیج چقدر برای مخاطبان مفید بوده، میزان لایک، کامنت و بازدید محتوا بلافاصله پس از  اشتراک گذاری آن است. به این صورت که این الگوریتم‌ ها نخست محتوای تولید شده را به تعدادی از فالوور ها نشان می دهند، در صورتی که این افراد بازخورد مثبتی نسبت به پست داشته باشند، محتوا در معرض دید سایر کاربران نیز قرار می گیرد.

چنانچه نرخ تعامل کاربران با محتوا زیاد باشد، مدیر صفحه اینستاگرامی شانس بیشتری برای ورود به اکسپلور پیدا می کند. با توجه به این مطلب بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر صاحب یک اکانت تجاری هستید و تمایل دارید لایک و کامنت بیشتری دریافت کنید، بهتر است محتوا را زمانی به اشتراک بگذارید که درصد زیادی از فالوورهای شما آنلاین باشند.

چگونه می توانید بهترین زمان اشتراک گذاری پست را بفهمید؟

از این روش ها می توانید برای پی بردن به مناسب ترین زمان پست گذاشتن استفاده کرده و کسب وکار اینترنتی خود را رونق دهید:

1- استفاده از قابلیت Insights

در آپدیت های جدید اینستاگرام ابزارهای جدیدی در اختیار کاربران قرار داده شده است که اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد فالوور ها در اختیارشان قرار می دهد. از جمله این داده ها ساعاتی است که دنبال کنندگان آنلاین هستند و بیشترین فعالیت را در اینستاگرام دارند.

یکی از این قابلیت ها که صاحبان اکانت های تجاری می توانند از آن بهره مند شوند، ابزار Insights می باشد. در واقع به کمک این ابزار می توانید پیج اینستاگرامی خود را کاملاً آنالیز نمایید. به عنوان مثال می فهمید که فالوور های شما مرد هستند یا زن؟ چه ساعاتی بیشترین فعالیت را در اینستاگرام دارند؟ بیشتر آن ها در چه رده های سنی قرار دارند؟ و سایر داده هایی از این قبیل.

2- آزمون و خطا

یکی دیگر از راه کارهایی که می‌توانید توسط آن بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام را تشخیص دهید، استفاده از آزمون و خطا است. به این صورت که چند پست مختلف را انتخاب کرده و هر کدام را در ساعات معینی از روز در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. سپس بازخوردی را که فالوور ها نسبت به هر کدام از این پست ها نشان داده اند، با هم مقایسه کنید. 

بهتر است این کار را برای ایام مختلف هفته نیز امتحان نمایید. با این روش به راحتی می توانید بهترین ساعت و روز را در هفته برای اشتراک گذاری محتوا تشخیص دهید.

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین زمان اشتراک گذاری محتوا در اینستاگرام

به طور کلی بهترین زمان اشتراک گذاری محتوا در اینستاگرام با توجه به نوع پیج و دنبال کنندگان آن متفاوت است. اما یک سری مولفه ها وجود دارند که رعایت آن ها به شما کمک می‌کند، تا نرخ تعامل فالوور ها را با پیج اینستاگرامی خود بهبود ببخشید. از جمله فاکتورهای موثر بر نحوه تعامل کاربران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تایم کاری فالوور ها را مد نظر داشته باشید

معمولاً افراد شاغل در ساعات کاری خود خیلی به موبایلشان سر نمی زنند؛ از این رو در اینستاگرام نیز فعالیت ندارند. تجربه ثابت کرده که ساعات بین ۱۱صبح تا 1 ظهر، تایمی است که اکثر افراد پرمشغله هستند. بنابراین پست گذاشتن در این بازه زمانی بازدهی چندان مطلوبی نخواهد داشت و آمار لایک و کامنت را افزایش نمی دهد.

بر عکس در ساعاتی بین ۱ تا ۳ بعد از ظهر و همچنین ۶ تا ۸ عصر بیشتر مردم از سر کار برگشته اند و زمان آزاد زیادی دارند. بهتر است این فرصت را غنیمت شمرده و اقدام به انتشار پست کنید و نتیجه مثبت آن را مشاهده نمایید.

2- روزهای تعطیل لزوماً بهترین زمان برای انتشار محتوا نیست

بعضی از ادمین ها تصور می کنند که مردم روز تعطیل خود را با فعالیت در اینستاگرام می گذرانند؛ در صورتی که این گونه نیست. بیشتر افراد شاغل برای ایام تعطیلات آخر هفته برنامه ریزی می کنند و ترجیح می دهند که این روزها را در کنار خانواده خود سپری نمایند. بنابراین در چنین روزهایی نهایتا یک محتوا به اشتراک بگذارید.

3- دور پست گذاشتن در نیمه شب را خط بکشید

در نیمه شب تعداد کمی از افراد در اینستاگرام آنلاین هستند. پس انتشار پست در این ساعات نرخ تعامل پیج را به شدت می کاهد. از طرف دیگر ممکن است که کاربران آن را مزاحمت تلقی کرده و تصمیم بگیرند که صفحه اینستاگرام شما را آنفالو کنند.

4- شغل فالوورهای خود را در نظر بگیرید

تلاش کنید که بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام را متناسب با شغل دنبال کنندگان خود در نظر بگیرید. برای مثال اگر پیجی در مورد آشپزی دارید، قطعاً تعداد زیادی از فالوورهای شما را خانم های خانه دار تشکیل می دهند. از این رو بهتر است که ساعات بیکاری مخاطبان خود را پیدا کرده و در این زمان اقدام به گذاشتن محتوای جذاب در صفحه اینستاگرام نمایید.

نظرات