کانتنت مارکتینگ (content marketing)

کانتنت مارکتینگ یا بازاریابی محتوا یکی از همان راهکارهایی است که امروزه به عنوان یک رویکرد بازاریابی استراتژیک بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این رویکرد بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار مبتنی است و هدف آن نیز جذب و حفظ مخاطبان مشخص و در نهایت سودآوری است. تحقیقات ما حاکی از آن است که اکثریت قریب به اتفاق بازاریابان از بازاریابی محتوا استفاده می کنند. کانتنت مارکتینگ همچنین توسط بسیاری از مشاغل و فروشگاه های کوچک در سراسر جهان توسعه و اجرا شده است. چرا؟ چون به خوبی کار می کند و سودآور است.

 

کانتنت مارکتینگ در تیم اریس

تیم اریس تمام خدمات مربوط به تولید محتوا را انجام می دهد. کارشناسان تولید محتوا در اریس از برترین های کشور هستند. تیم اریس با به کارگیری نویسندگان سئوکار، برگزاری آزمون نویسندگی و تولید محتوای حرفه ای، دسته بندی نویسندگان بر اساس مشاغل مختلف، نظرات و امتیازات کاربران، تیم ویراستاران اریس، توانسته محتوای تخصصی تمامی مشاغل را با کمترین هزینه ی ممکن و در کمترین زمان ارائه نماید.

 

بازاریابی محتوا

 

استراتژی کانتنت مارکتینگ

صرف نظر از نوع تاکتیک هایی که در بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد، کانتنت مارکتینگ یا همان بازاریابی محتوا باید بخشی از فرآیند کار شما باشد، نه چیزی مجزا و خارج از آن. توجه داشته باشید که محتوای با کیفیت بخشی مشترک در انواع بازاریابی است. این شکل از بازاریابی می تواند شامل بخش های زیر باشد.

 

بازاریابی رسانه های اجتماعی یا Social media marketing

استراتژی بازاریابی محتوا می تواند تاثیر بسزایی در استراتژی های مورد استفاده در رسانه های اجتماعی داشته باشد. بازاریابی شبکه های اجتماعی، روشی قوی برای انواع کسب و کارها با اندازه های بزرگ و کوچک، برای رسیدن به مشتریان بالقوه است. کاربران، ساعات زیادی را در شبکه های اجتماعی می گذرانند، از آن خرید می کنند و در آن جستجو می کنند. به این ترتیب مارکتینگ خوب در شبکه های اجتماعی، سکوی پرتاب شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اینستاگرام مارکتینگ

 

سئو یا SEO

سئو اشاره به این موضوع دارد که موتورهای جستجو به کسب و کارهایی که محتوای با کیفیت و مرتبط منتشر می کنند، پاسخ بهتری می دهد. بنابراین بهتر است تولیدمحتوای خود را بر اساس سئو و سیاست های آن قرار دهید. سئو یا SEO مخفف عبارت «بهینه سازی موتور جستجو» است. توجه به سئو برای رسیدن به جایگاه بالایی در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو ضروری است. سئو بر روی بهبود رتبه بندی در نتایج جستجوی غیر پولی تمرکز دارد. اگر وب سایتی دارید و می خواهید ترافیک بیشتری به دست آورید، شکی در استفاده از این استراتژی کانتنت مارکتینگ نیست و سئو باید بخشی از تلاش های بازاریابی شما باشد.

 

روابط عمومی یا Public Relations

توصیه می شود در استراتژی های روابط عمومی به مسائلی توجه شود که برای مخاطبان حائز اهمیت است. در این مورد توجه به تجارت کنار می رود و در رتبه های بعدی قرار می گیرد. در حالی که بازاریابی بر ترویج محصولات و خدمات واقعی تمرکز دارد، روابط عمومی بر ارتقای آگاهی، نگرش و تغییر رفتار تمرکز دارد.

 

بازاریابی رسانه های اجتماعی یا Social media marketing

 

پرداخت به ازای کلیک یا PPC

در کانتنت مارکتینگ برای اینکه PPC برای شما کار کند، به محتوای عالی نیاز دارید.  پرداخت به ازای کلیک یا همان PPC نوعی بازاریابی اینترنتی است که شامل هر بار کلیک بر روی یکی از تبلیغات توسط تبلیغ‌کنندگان می‌شود. این استراتژی بسیار ساده است؛ شما فقط در صورتی برای تبلیغات ملزم به پرداخت هزینه هستید که واقعاً روی تبلیغ شما کلیک شود. این اساساً روشی برای افزایش بازدید از سایت شما است.

 

بازاریابی ورودی یا inbound methodology

بازاریابی ورودی روشی برای رشد سازمان شما است که به واسطه ایجاد روابط معنادار و پایدار با مصرف کنندگان، مشتریان بالقوه و مشتریان انجام می پذیرد.  این مورد از کانتنت مارکتینگ در واقع تلاشی برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان و مروجین کسب و کار شما است. این روش تا حد زیادی به استفاده مردم از اینترنت به عنوان منبع اصلی خود برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز تکیه دارد. به طور کلی بازاریابی ورودی بر جذب، تعامل و لذت متکی است.

 

استراتژی محتوا یا Content strategy

 این مورد از کانتنت مارکتینگ در واقع بخشی از استراتژی های کلی در بازاریابی محتوا است. استراتژی محتوا یک رویکرد فراگیر برای ایجاد محتوایی است که اهداف کلیدی کسب و کار را هدایت می کند. در استراتژی محتوا می بایست به سوالات روبرو پاسخ های دقیقی داده شود. اینکه چه کسی محتوای شما را خواهد خواند؛ کدام مشکل مخاطبان خود را حل خواهید کرد؛ در محتوای تولید شده چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند؛ در این مدل از کانتنت مارکتینگ روی چه فرمت های محتوایی تمرکز خواهید کرد؛ این محتوا قرار است در چه بسترهایی منتشر شود و در نهایت تولید و انتشار محتوا چگونه مدیریت خواهید شد.

 

استراتژی محتوا یا Content strategy

 

برترین اهداف در کانتنت مارکتینگ

در این بخش به برترین اهدافی که از طریق کانتنت مارکتینگ می توان به آن ها دست یافت مورد اشاره می کنیم. این اهداف عبارتند از: جذب مشتریان جدید، آگاهی بخشی در مورد برند خود، تقویت وفاداری مشتریان نسبت به برند، تعامل با مشتریان و در نهایت کسب و جذب مشتریان فعلی و بالقوه. هنگامی که برای دستیابی به این اهداف از طریق بازاریابی آنلاین آماده شدید، می توانید روی کمک ما برای بازاریابی محتوای و کانتنت مارکتینگ حساب کنید و ببینید ما چگونه می توانیم به شما کمک کنیم تا استراتژی بازاریابی محتوای خود را به بالاترین سطح ارتقا دهید. برای دریافت خدمات مرتبط با بازاریابی محتوا میتوانید با تیم اریس تماس بگیرید.

نظرات